КМДА Київська міська державна адміністрація


14 вересня 2020

Віталій Кличко: «Київ веде переговори про запуск в роботу ще однієї лабораторії для дослідження тестів на COVID-19»

Столиця веде переговори про придбання обладнання та запуск у роботу ще однієї лабораторії для дослідження тестів на COVID-19. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції.

«Оскільки Київ постійно збільшує кількість тестувань, нам потрібні лабораторні потужності для дослідження тестів. Щоб оперативніше отримувати їх результати і, відповідно, оперативніше надавати медичну допомогу хворим. Хочу повідомити, що місто веде переговори про придбання обладнання і запуск в роботу ще однієї лабораторії. Це дозволить дещо розвантажити роботу лабораторій у комунальних медзакладах та лабораторного центру», – зазначив мер.

Він повідомив, що показник тестування в Києві – найвищий в Україні. І становить 217 тестів на 100 тисяч мешканців.

Загалом із початку пандемії в комунальних медзакладах і лабораторному центрі досліджено понад 112600 зразків біоматеріалу методом ПЛР. Методом ІФА – на виявлення антитіл – зробили близько 21 тисячу тестів. Досліджують зразки також і у приватних та державних клініках.

«У столиці активно працюють і мобільні бригади медиків, які забирають біоматеріал для аналізу на коронавірус у пацієнтів удома. За минулий тиждень бригади відібрали 6225 зразків. А всього з початку своєї роботи – понад 67 тисяч», – додав Віталій Кличко.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.