Головна  →  Новини  →  6 лютого 2019

Департамент охорони здоров’я підготував роз’яснення щодо порядку констатації смерті у випадку її настання поза межами лікувального закладу

Якщо людина померла вдома вдень, близькі мають звернутися до сімейного лікаря чи до медичного закладу первинної ланки за місцем проживання померлого. Про це повідомили в Департаменті охорони здоров’я м. Києва.

Так, для констатації смерті людини з 8:00 до 20:00 у будні та з 9:00 до 15:00 у вихідні, необхідно звертатися до сімейного лікаря, з яким підписано декларацію. У разі, якщо декларації немає – до найближчого медичного закладу первинної ланки (Центру первинної медико-санітарної допомоги/амбулаторії загальної практики сімейної медицини). Із 15:00 у вихідні, святкові дні та у нічний час – викликати лікаря, зателефонувавши за єдиним телефонним номером 103.

При проведенні медичного огляду лікар констатує смерть та виключає наявність видимих ознак насильницької смерті. При відсутності таких ознак та у разі, якщо покійний мав встановлений діагноз, який міг привести до смерті і з приводу якого спостерігався у медичному закладі, свідоцтво про смерть видається на основі медичної документації. В інших випадках для уточнення причини смерті необхідно проведення патологоанатомічного розтину.

Щодо судово-медичної експертизи, то її проведенню підлягають, зокрема, тіла з ознаками насильницької смерті чи підозри на них; якщо смерть настала раптово при нез’ясованих обставинах; якщо смерть настала поза місцем проживання; та покійних, особу яких не встановлено.

Перейти до спискуВерсiя для друку

Ukraine-NATO

громадський бюджет

 

 acemedin