КМДА Київська міська державна адміністрація


27 грудня 2017

Проведення превентивних заходів з охорони праці – запорука попередження травматизму на робочому місці

В листопаді-грудні 2017 року  відбулися чотири  семінари для інженерів з охорони праці, який організували головний спеціаліст відділу охорони праці  Департаменту охорони здоров’я КМДА  Алексєєнко Т.С. та  завідувач відділу охорони праці Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я (КМППОЗ)  Мартинюк А.О. на виконання Територіальної галузевої угоди між Департаментом охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) та КМППОЗ.   На семінарах були присутні 152 інженери з охорони праці та особи, призначені відповідальними за охорону праці.

Такі семінари в Департаменті охорони здоров’я  вже стали  традиційними та дуже затребуваними. Тема сьогоднішнього семінару «Попередження виробничого травматизму. Порядок розслідування нещасних випадків».  Головний спеціаліст відділу охорони праці  Департаменту охорони здоров’я КМДА  Алексєєнко Т.С. розповіла про випадки виробничого травматизму серед працівників медичних закладів. Нагадала про те, що треба вчасно проводити інструктажі на робочому місці, попереджати виробничий травматизм. Також розповіла про помилки інженерів з охорони праці у веденні документації, які були виявлені після планових перевірок київських міських клінічних лікарень.  

Для  розкриття теми розслідування нещасних випадків була запрошена головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки  Бровченко Т.Ф. Вона детально розповіла як проводити розслідування комісією підприємства нещасні випадки. Також повідомила, що в Головному управління Держпраці створений відділ розслідування, куди можна буде звертатися за консультацією (телефон відділу розслідування 481-50-21).

На чисельні прохання відповідальних за охорону праці в медичних закладах тему семінару було розширено і на семінар були запрошені ще такі спеціалісти Головного управління Держпраці  - начальник відділу експертизи умов праці Управління з питань праці Дяченко Д.К., який розповів про проведення атестації робочих місць за умовами праці та інспектор відділу гігієни праці Колодійчук С.Л., яка розповіла про проведення медичних оглядів в медичних закладах.  

Завідувач відділу охорони праці Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я  Мартинюк А.О. розповіла про те, як потрібно складати розділ  «Охорона праці» в Колективному договорі та про проведення навчання для керівників структурних підрозділів.

Після проведення семінарів всі присутні прийшли до висновку, що треба зробити все можливе для поліпшення умов праці співробітників, а для цього треба проводити превентивні заходи. Легше і дешевше попередити нещасний випадок, чим потім займатися розслідуванням та лікуватися. При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.