Головна  →  Громадянам  →  Здоров’я ваших дітей  →  Нове життя  →  відкриють перинатальний центр для надання допомоги вагітним з інфекційною патологією

У Головному управлінні охорони здоров'я визначилися з переліком обладнання, необхідного для відкриття двох нових перинатальних центрів
На засіданні робочої групи щодо створення перинатальних центрів був розглянутий перелік необхідного для їх відкриття медичного обладнаннявського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини.
Серед спеціального обладнання - апарати магніто-резонансної томографії, комп'ютерні томографи, цифрові мамографи, інкубатори з автономним живленням для транспортування новонароджених, монітори церебральні амлітутудно-інтегрованої електроенцефалографії тощо.
Крім того - перинатальні центри будуть укомплектовані й іншим необхідним обладнанням.
Наразі для відкриття перинатального це6тру на базі КМПБ №5 планується закупка обладнання на суму 39 млн. грн., а для центру на базі Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини - на - 52 млн. грн.
Забезпечення перинатальних центрів новим сучасним обладнанням дозволить створити засади для досягнення основних цілей розвитку тисячоліть, озвучених Президентом України на Саміті ООН у 2010 році щодо поліпшення здоров'я матерів та зменшення дитячої смертності.

Нагадаємо, що з метою покращення ситуації у системі надання медичної допомоги дітям та матерям Головним управлінням охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації прийнято Концепцію розвитку перинатальної допомоги, особливістю якої є створення до 2014 року трьох високоспеціалізованих перинатальних центрів третинного рівня надання медичної допомоги на базі Київського міського пологового будинку №5, Київського міського пологового будинку №7 та Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини.
Впровадження Концепції надасть можливість знизити рівень малюкової смертності на 20%, материнських втрат на 10%, знизити показники дитячої інвалідності, підвищити ефективність пренатальної діагностики до 80% та зменшити частоту вроджених вад розвитку.
Також серед очікуваних результатів - покращення стану здоров'я жінок та дітей, підвищення якості надання медичних послуг, дотримання принципів справедливості при розподілі фінансових ресурсів.
Реалізацію Концепції розвитку перинатальної допомоги в місті Києві планується завершити до кінця 2013 року.
Наразі в Києві активно провадиться робота зі структурної реорганізації системи надання медичної допомоги жінкам під час вагітності та пологів, а також їх новонародженим дітям.
Кожен з перинатальних центрів матиме свою спеціалізацію.
Центр на базі Київського міського пологового будинку №5 виконуватиме функцію методичного центру та забезпечуватиме надання медичної допомоги вагітним з екстрагенітальною патологією.
Перинатальний центр на базі Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини створюється з метою надання допомоги вагітним з інфекційною патологією, в тому числі ВІЛ-інфікованим, хворим на туберкульоз та наркозалежним жінкам.
На базі Київського міського пологового будинку №7 згідно Концепції відкрито перинатальний центр для вагітних з невиношуванням вагітності, а також роділль з передчасними пологами. Щороку у столиці народжується понад 1500 недоношених немовлят, в тому числі - з критично низькою вагою тіла.

Версiя для друку