Головна  →  Громадянам  →  Здоров’я ваших дітей  →  Нове життя  →  показник перинатальної смертност

За півтора роки в Солом'янському районі м. Києва вдвічі знизився показник перинатальної смертності, майже на 10% збільшилася кількість нормальних пологів а робочі міста лікарів жіночих консультацій дооснащені сучасним обладнанням
Такі результати впровадження пілотного проекту по реорганізації акушерсько-гінекологічної служби м. Києва, були озвучені під час прес-туру першим заступником директора Департаменту охорони здоров'я Валентиною Залеською.
Також вона зазначила, що за час практичної реалізації Пілоту в районі покращилися усі основні показники якості надання акушерсько-гінекологічних послуг. Навіть чоловіків, які вирішують під час народження малюків бути поряд з дружиною значно побільшало - зауважила Валентина Залеська.
За даними, які навів головний акушер-гінеколог столиці Михайло Макаренко з моменту адміністративного підпорядкування жіночих консультацій Солом'янського району Київському міському пологовому будинку № 5, суттєво зросла кількість виявлення патологій вроджених вад розвитку плоду на ранніх стадіях вагітності, зменшилася кількість передчасних та патологічних пологів, знизилися перинатальні втрати та малюкова смертність. А ось рівень раннього діагностування захворювань, в тому числі онкологічних, підвищився у кілька разів.
Крім того у жінок з'явилася можливість обслуговуватися у найбільш досвідчених лікарів акушер-гінекологів, а фахівцям жіночих консультацій створені всі умови для підвищення кваліфікації на базі Київського міського пологового будинку № 5.

Довідково: Суть пілотного проекту реорганізації акушерсько-гінекологічної служби, який стартував на базі Солом'янського району в січні 2012 року, в кардинальній зміні підходу до нагляду за вагітними. Завдяки проведеному підпорядкуванню жіночих консультацій Солом'янського району столиці Київському міському пологовому будинку № 5 забезпечено нерозривний зв'язок між жіночою консультацією та родопомічним стаціонаром. В результаті вибудовано систему постійного контролю за вагітними, роділлями та породіллями від початку вагітності до пологів, а також поліпшено якість надання своєчасної, висококваліфікованої медичної допомоги жінкам.

Версiя для друку