Головна  →  Громадянам  →  Здоров’я ваших дітей  →  Нове життя  →  нового перинатального центру

Для створення нового перинатального центру реконструюють будівлі Київського міського центру репродуктивної медицини
На виконання ініціативи Президента України, у рамках загальнонаціонального проекту "Нове життя" - нова якість охорони материнства та дитинства" у м. Києві з метою створення Київського міського перинатального центру розпочата реконструкція будівель Київського міського центру репродуктивної медицини на просп. Героїв Сталінграда, 16 в Оболонському районі столиці. Відповідне розпорядження днями підписав голова КМДА Олександр Попов.
Замовником виконання робіт визначено комунальне підприємство "Інженерний центр", де наразі працюють над визначенням генеральної проектної та підрядної організації для здійснення реконструкції будівель.
Нагадаємо, що з метою поліпшення ситуації в системі надання медичної допомоги дітям та матерям в м. Києві прийнято Концепцію розвитку перинатальної допомоги, що передбачає створення до 2014 року трьох високоспеціалізованих перинатальних центрів третинного рівня надання медичної допомоги.
Так, з лютого 2012 року почав діяти Перинатальний центр м. Києва, створений на базі Київського міського пологового будинку №7. Там допомагають жінкам із групи ризику по невиношуванню вагітності, приймають передчасні пологи та виходжують новонароджених із низькою та екстремально низькою масою тіла.
У Київському міському центрі репродуктивної медицини створять перинатальний центр для надання допомоги вагітним з інфекційною патологією, у тому числі ВІЛ-інфікованим, хворим на туберкульоз та наркозалежним жінкам. На базі Київського міського пологового будинку №5 планується створити перинатальний центр зі спеціалізацією медичної допомоги вагітним з екстрагенітальною патологією, який також виконуватиме функцію методичного центру.
За оцінками фахівців, впровадження Концепції надасть можливість знизити рівень смертності новонароджених на 20%, материнських втрат на 10%, знизити показники дитячої інвалідності, підвищити ефективність пренатальної діагностики та зменшити частоту народження дітей із вродженими вадами розвитку.

Версiя для друку